Tisková zpráva

     23. března 2002 se v Třebíči sešla na celorepublikové konferenci Strana pro otevřenou společnost (SOS). Členové konference znovuzvolili RNDr. Pavla Nováčka předsedou strany. Současně potvrdili jeho kandidaturu do Senátu v obvodě Olomouc - venkov. SOS projednala přípravu komunálních voleb v České republice a krajských voleb v Praze. Konference SOS potvrdila dřívější rozhodnutí výkonného výboru nekandidovat ve volbách do PSP v roce 2002 a netříštit dále úsilí stran reprezentujících ideály občanské společnosti. SOS přijala tyto zásadní výzvy:

1.     SOS vyzývá Naději, Cestu změny, Sdružení nezávislých kandidátů a Stranu zelených, aby se v zájmu volebního úspěchu neprodleně sešly a provedly fúzi s cílem postavit společnou kandidátku nebo aby se vzdaly vlastních kandidátek ve prospěch jednoho subjektu s programem globální odpovědnosti, občanské společnosti a udržitelného rozvoje. SOS tímto podmiňuje svou podporu některému z jmenovaných subjektů.

2.     SOS vyzývá ODS a Václava Klause, aby se zdrželi v rámci předvolebního boje výpadů proti ekologům a občanským iniciativám. SOS odmítá hledání nepřátel, šíření nenávisti a xenofobii jakéhokoli druhu a zabarvení.

3.     SOS vyzývá ODS, Koalici a ČSSD, aby nepřijímaly sponzorský dar České spořitelny. Prorůstání kapitálu a stran bylo vždy známkou totality - dělo se tak za komunismu i za nacismu.

     Na celorepublikové úrovni se SOS sejde 18. května v Olomouci na ideové konferenci.

Dagmar Helšusová
tisková mluvčí
0604 503 166

Další informace o SOS najdete na www.stranaos.cz