Hradecký demokratický klub (HDK) je otevřeným sdružením hradeckých občanů, kteří mají zájem o věci veřejné a jako klub se pravidelně účastí voleb do Zastupitelstva města Hradec Králové. Voličům nabízí kandidáty, kteří jsou připraveni dát své schopnosti ve prospěch města a jeho budoucnosti. Schopnosti kandidátů si voliči mohli a mohou ověřit na jejich profesních i zájmových výsledcích. U zvolených zastupitelů pak samozřejmě i na jejich působení při správě věcí veřejných.
   Z hlediska volebního zákona je volební stranou - sdružením Strany pro otevřenou společnost (SOS) a nezávislých kandidátů (NK). Navazuje na předchozí kandidatury Hradecké demokratické koalice a Hradeckého demokratického klubu v komunálních volbách od roku 1990.

Zahájili jsme přípravu na komunální volby 2006 (info zde)
14.8. podána kandidátní listina HDK pro volby do ZMHK náhled zde; .pdf zde .

Článeček Pavla Rytíře k dvouletému výročí vstupu do EU najdete zde (ne centrálním webu SOS)
10. březen je každoročně dnem akce Vlajka pro Tibet Vlajka pro Tibet
KO SOS podporuje akci SNE ED Stop amnestii tunelářům 7.3.2006 na Malostranském náměstí v Praze.

HDK zvalo na sponzorský večer AUTO NEJEN PRO "VLASTNÍ" DĚTI 24.11.2005 v Country clubu Lucie. Zakoupením vstupenky v hodnotě 500 Kč znamenalo příspěvek na nový mikrobus pro Dětský domov Nechanice. Vstupenky zajišťovali: zdenek.fink@worldonline nebo garamon@garamon.cz.

Krajské volby 2004

   HDK-SOS se zúčastnila voleb do krajského zastupitelstva jak nominací kandidátů SOS, tak podporou koalice "ED,VPM,SOS - Volba pro kraj" ve volební kampani. Více na stránce krajské volby 2004.

Referendum o vstupu ČR do EU

Děkujeme všem, kteří dali "ANO" v referendu o vstupu ČR do EU. Výsledky ze celou ČR najdete zde (77,33 % ANO).

Komunální volby 2002

   15.7.2002 byla sestavena kandidátní listina, 22.08. byla podána (k nahlédnutí zde). Přečtěte si výzvu k voličům, volební program, volební noviny a výsledky HDK dle okrsků.

   HDK dosáhl 7.32% hlasů - 3 mandáty (MUDr. Zdeněk Fink, JUDr. Arnošt Urban, PharmDr. Jiří Sova).Podrobněji zde.
   11.11.2002 zástupce HDK podepsal koaliční dohodu (kluby ODS se 13 mandáty, ČSSD + KDU-ČSL 6 + 2 mandáty, VPM 7 mandátů, HDK 3 mandáty). Text koaliční dohody najdete zde. Začátkem roku 2003 přijalo Zastupitelstvo města Hradec Králové Programové prohlášení koaličních stran zastoupených v Radě města Hradec Králové. Text programového prohlášení zde.
   Dokázali jsme ze svých řad vybrat dostatek členů výborů a komisí rady města - do všech výborů a většiny komisí jsme dokázali nalézt dva kvalitní kandidáty - tak jak jsou výbory a komise zřizovány, jsou v souladu s koaliční dohodou do nich jmenováni i naši zástupci. Vesměs se jedná o funkce nehonorované. Zde postupně zveřejňujeme námi delegované členy výborů a komisí.

Zde najdete výsledky komunálních voleb 2002 v Hradci Králové.

Zde najdete starší stránku HDK (od 2.12.2002 neudržovanou)